Teknik SEO Danışmanlığı

SEO hizmeti ya da uzun haliyle Search Engine Optimization (SEO), dilimize Arama Motoru Optimizasyonu olarak geçen bir dijital pazarlama stratejisidir. Özellikle son yıllarda artan internet kullanımı sonucunda arama motorlarında iyi bir sıralama başarısı almak için SEO hizmetleri adeta bir zorunluluk haline gelmiştir.

SEO kısaca; bir arama motorunda (Google, Yandex, Bing vb.) herhangi bir web sitesinin üst sıralarda organik şekilde yer almasını sağlayan bir yöntemdir. Bir web sitesinin üst sırada yer alması ise trafiği doğal olarak artıracağı için ister kişisel ister kurumsal web siteleri aracılığıyla potansiyel müşteri veya kullanıcılara ulaşılmasını sağlar.

Teknik SEO Danışmanlığı

Dijital pazarlama alanında SEO danışmanlığı geleneksel medya araçlarına göre çok daha önem kazanmıştır. Firmalar açısından ekonomik oluşu ve etki alanının daha geniş olması sayesinde SEO hizmetleri çok uluslu firmalardan yerel işletmelere kadar herkes tarafından tercih edilmektedir.

SEO kavramı kendi içinde birçok farklı alt başlığa ayrılmaktadır. Temelde site içi ve site dışı SEO olarak incelenen bu hizmetler web sitesinin sıralama başarısını doğrudan etkilemektedir. Bu hizmetler sadece SEO uzmanı ve kurumsal firmalar tarafından verilmelidir. Teknik SEO danışmanlığı sunan ajansımız sayesinde dijital dünyada var olabilir ve arama motorlarında görünür hale gelebilirsiniz.

Site İçi SEO Danışmanlığı

Site içi SEO çalışması SEO hizmetinin en önemli unsudur. Bu aşamada bir web sitesinin arama motoru tarafından indeks alması için algoritmaya uygun şekilde teknik açıdan düzenlenmesini ifade eder. SEO hizmeti kapsamda site içi SEO, web sitesinin sıralama alması ve arama motoru tarafından tanınması açısından son derece önemlidir.

Site içi SEO çalışmalarında şu unsurlara dikkat edilmelidir:

  • On Page Seo kapsamında tüm sayfa ve kategoriler uyumlu hale getirilir.
  • Özgün, kaliteli ve düzenli içerik girişleri ve güncellemeleri yapılır.
  • Anahtar kelime çalışması, W3C geçerlemesi, robots.txt ve başlık gibi teknik işlemlerin kontrol edilmesi.
  • Site hızının artırılması vb.

Bir web sitesinde yer alan tüm unsurlar site içi SEO çalışması ile kontrol edilir ve arama motoru algoritması ile %100 uyumlu hale getirilir. SEO ajansı olarak web sitenizin algoritma tarafından yapılacak taramada doğru algılanması ve sıralama alması için detaylı site içi SEO danışmanlık hizmetlerini sunuyoruz.  

Site Dışı SEO Danışmanlığı

SEO hizmetleri kapsamında önemli bir aşama ise site dışı SEO çalışmasıdır. Off Page SEO ya da bilinen adıyla site dışı SEO çalışması, site dışında harici kaynaklar aracılığıyla web sitesinin SEO uyumluluğu ve görünürlüğünün artırılmasını sağlar. Bu kapsamda backlink çalışması en önemli unsurdur.

Sosyal medya kaynaklarından alınacak yönlendirmeler, diğer sitelerden verilecek backlinkler, PPC ve diğer pek çok kaynak web sitesinin algoritma tarafından güvenilir olarak nitelendirilmesini ve doğal olarak sıralamada yükselmesini sağlar. SEO hizmeti veren firmalar arasında her zaman kurumsal ve profesyonel seçenekler sunan firmamız, tüm SEO çalışmaları için kurumsal danışmanlık sunar.

Uluslararası SEO Danışmanlığı

Uluslararası SEO çalışması sadece bölgesel ya da ulusal düzeyde yapılacak aramalarda değil, yabancı dilde yapılacak aramalarda da sitenizin trafik almasını sağlar. Farklı ülkelerde ve dillerde optimize edilerek web sitesinin başarısı artırılabilir. Anahtar kelime ve içerik çalışması ile farklı dillerde ve ülkelerde de web sitenizin kullanıcılar arama motoru tarafından önerilmesini sağlayabilirsiniz.

Dijital pazarlamanın günümüzde en önemli ayaklarından biri olan SEO hizmeti sayesinde yerel işletmelerden çok uluslu şirketlere, kişisel web sitelerinden resmi web sayfalarına kadar tüm hedefler için uzman SEO danışmanlık hizmetlerimizi sizlere sunuyoruz.

Hizmetlerimiz

Sizi dinliyor ve ihtiyacınız olan çözümü size sunmak için çalışıyoruz.

İletişim Bilgilerimiz

Bizi Takip Edin

© Bursa Web. All rights reserved.

Gönder
Merhaba, bilgi almak istiyorum.
Merhaba, bilgi almak istiyorum.